Televizní a satelitní rozvody

K tomu, abychom věděli o tom, co se kde ve světě šustne a abychom se rovněž vzdělali, pobavili a odreagovali, využíváme v dnešní době hojně televizi. Tato už se stala pomalu neodmyslitelným společníkem našinců a je jenom málo těch, kdo nějaký podobný přístroj nemají a nevyužívají.

Ovšem k tomu, abychom mohli televizní pořady sledovat, nestačí jenom pořízení příslušného přístroje. Ten je totiž sám o sobě pouze krabicí obsahující nějaké ty součástky, které umožňují zpracovat neviditelné vysílané signály v to, co můžeme vnímat svým zrakem a sluchem.

Abychom mohli vysílání přijímat, jsou nám zapotřebí televizní nebo satelitní rozvody. A jež jsou tu více a tu méně sofistikovanými systémy, to podle konkrétní situace, podle objektivních i subjektivních podmínek.

  • Televizní a satelitní rozvody.
  • Společné antény pro bytové domy.
  • LTE filtry, zesilovače, napájecí zdroje, rozbočovače, konvertory LNB.
  • Slučovače TV a SAT, karty a moduly.
  • Montážní skříně, koaxiální kabely, konektory, spojky, propojovací kabely, účastnické zásuvky.
  • Set-top boxy.

Má-li být televizní signál přijímán spolehlivě, už dávno nestačí jenom kus ohnutého drátu jako anténa. Dnešní digitální TV vyžaduje mnohem víc.

Z čeho se televizní rozvody skládají? Zpravidla z individuální antény pro rodinné domy nebo společné antény pro domy bytové, respektive pro komerční objekty, či ze satelitu a z kabelových televizních rozvodů či datových rozvodů. To podle toho, jaký signál má být zachycen a jak má být tento do přijímače přiveden.

Takové televizní a satelitní rozvody začínají (nebo snad končí?) na stožáru, na němž je anténa či satelit, a končí (či začínají?) v televizním přijímači. A aby vše fungovalo dokonale, musí být i rozvody uzpůsobeny pro špičkový přenos signálu. Což si žádá využití kvalitních kabelů, jež tento signál přenášejí. Ovšem takové kabely nejsou ještě ani zdaleka vším. Je tu totiž potřeba i vhodný posilovací materiál, zabraňující zbytečným ztrátám signálu během přenosu po celé délce kabelu a garantující ten nejlepší možný signál.

Nedílnou součástí takových rozvodů jsou pak i zásuvky přímo v bytě, v nichž je kabelem propojen televizor s anténou, případně s internetem. Pro přehledné ukončení televizní, satelitní či počítačové sítě je vhodné použít rozvaděč, který dává možnost skrýt všechny použité kabely a poskytuje prostor pro další budoucí rozšiřování nově instalovaných systémů.

Pro příjem digitálního televizního signálu je zejména u starších TV, nutné využití set-top-boxu.

Využijte znalostí našich odborníků, kteří si poradí i v těch nejsložitějších situacích a hravě vám nainstalují vše potřebné - antény, LTE filtry, zesilovače, napájecí zdroje, rozbočovače, konvertory LNB, slučovače TV a SAT, karty a moduly, montážní skříně, koaxiální kabely, konektory, spojky, propojovací kabely, účastnické zásuvky. Z uvedených součástí dokážou vytvořit jednolitý funkční celek, který uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Instalací u nás nic nekončí, můžete se spolehnout, že vám zajistíme i průběžné úpravy a opravy.


Příprava optického vedení

Příprava optického vedení v rámci městské zástavby pro účely poskytování internetových a televizních služeb. Byly realizovány kompletní páteřní i koncové spoje.

Realizace - říjen až listopad 2020
Služby ICT s.r.o.
Televizní a satelitní rozvody
No items found.