Bezdrátový systém FIBARO

Pokud si dnes někdo usmyslí, že si nechá usnadnit život, je mu přáno, a to v mnoha ohledech. Dokonce i v tom, co by mohlo na první pohled budit spíše dojem některého z děl Julese Vernea.

Vezměte si třeba takový bezdrátový systém FIBARO. Tedy bezdrátové řešení inteligentních domácností. Toto se těší stále větší oblibě v celém vyspělém světě, a to právě proto, že umožňuje něco, co by bylo ještě donedávna naprosto nepředstavitelné. Umožňuje automatizaci čehokoliv, co se v dnešních domácnostech vyskytuje, ať už se jedná o osvětlení, topení, chlazení, stínění, zavlažování, různé senzory a detektory, kamerový systém či zabezpečovací systém ale klidně i multimédia.

Toto řešení je pak složeno z různých modulů napájených z baterií nebo sítě, jež lze realizovat jak současně, tak i postupně, podle toho, co si zákazník v daném okamžiku zrovna žádá. Můžete začít i s naprostým minimem a poté celý systém postupně obohacovat o další a další prvky. Tento postup je ideální jak pro ty, kteří nejsou doposud pevně rozhodnuti, co si zvolit, tak i pro ty, kteří momentálně neoplývají dostatkem finančních prostředků pro pořízení všeho potřebného.

  • Chytré osvětlení, RGB žárovky, stmívače, LED pásky.
  • Sensory pohybu, sensory otevřených dveří, oken.
  • Detektory kouře, CO2.
  • Kamerové systémy.
  • Audio a video interkomy, zvonky.
  • Domácí mutlimédia.
  • Ovládání hlavic vytápění, zatahování žaluzií, stínění, zavlažování.

Bezdrátové řešení je tedy možností, jak si v domácnosti usnadnit a zpříjemnit život, a to obdobně, jako to umožňuje i alternativa kabelová. Rozsah a kvalita je tu ale nižší než u kabelového řešení. U bezdrátové varianty ale odpadají větší stavební úpravy a potřeba speciální elektroinstalace, což se logicky promítá i do ceny a což umožňuje její bezproblémové využití i v nemovitostech, které již stojí nebo se v nich s pořízením inteligentní domácnosti zpočátku nepočítalo. (Aplikace pro Android, Aplikace pro iOS).

A pokud člověk vsadí na pomoc odborníků, může mít bezdrátovou inteligentní domácnost snadno, kvalitně a efektivně. Díky komunikaci přes protokol Z-Wave, ZigBee, WiFi či Bluetooth nabídne život budoucnosti již dnes.