Prémiový systém CONTROL4

Pokud chce dnes člověk vést pohodlný život, má na výběr z nepřeberné škály všeho možného, co mu právě takový ideální život umožňuje. Je celá řada způsobů, jak učinit to, co nás obklopuje a co využíváme, lepším a dokonalejším. Co nám dává možnost dopřávat si velice příjemné zážitky, a to klidně i u sebe doma, mezi čtyřmi stěnami.

Jednou z takových možností, jak si polepšit, jak dosáhnout toho, o čem mohly předchozí generace a vlastně i většina našich současníků leda tak snít, je i prémiový systém CONTROL4.

Že jste o tomto systému ještě neslyšeli? Že vám tento stále ještě nic neříká? Možná je to i dobře, protože kdybyste věděli, oč jde, litovali byste, že ho doposud nemáte. Ale zároveň je to i špatně, protože ten, kdo o něčem neví, toho nikdy ani nemůže využít a tím se ochuzuje a možná si i vysloveně škodí. Na rozdíl od toho, kdo už je v obraze, a tudíž může na takovouto možnost zpříjemnění si života vsadit, pokud chce. A jenom blázen by nechtěl.

 • Řídící jednotky. Elektroinstalační moduly. Sběrnicové klávesnice.
 • Dálkové ovladače. Mobilní aplikace Control4.
 • Vestavné i přenosné dotykové panely.
 • Audio přepínače a zesilovače. Video přepínače.
 • Dveřní stanice, Interkomy, kamery.
 • Bezdrátové osvětlení. Termostaty pro ovládání vytápění.
 • Bezdrátová čidla, senzory a ovladače.

Control4 je ještě o úroveň vyšším řešením inteligentních domů, než jakými jsou ostatní podobná řešení dostupná u nás v České republice.

Inteligentní domácnost Control4 totiž koordinuje využívání technologií v našich životech takovým způsobem, aby bylo s jejich pomocí dosaženo maxima příjemných zážitků, doslova ideálu. Systém umožňuje pohodlné splynutí takových technologií s životním stylem konkrétního člověka, což je činí ještě dostupnějšími a použitelnějšími pro každou rodinu.

Díky tomuto prémiovému systému lze rozšířit a upravit svoji domácnost tak, aby vyhovovala jak momentálním, tak i pozdějším nárokům a potřebám.

K tomuto systému lze připojit prakticky všechna zařízení, jež se v konkrétní domácnosti vyskytují, a z tohoto propojení může vzejít naprosto unikátní zážitek, jenž takové přímo na míru šité ovládání domácnosti představuje. Vždyť si jenom představte, co to všechno může znamenat. Pouhopouhý jediný dotek tu stačí k tomu, abyste

 • ztlumili světlo
 • pustili si oblíbenou hudbu
 • zvýšili ve zvoleném prostoru teplotu
 • zamknuli vchodové dveře
 • či zabezpečili si svoji nemovitost

Pro zjednodušení ovládání můžete využít i časový program, zjišťování své polohy a dům pak bude na toto reagovat naprosto automaticky, bez nutnosti se, jakkoliv o cokoliv starat.

A zkuste si jenom v duchu představit, co obnáší možnost ovládat klidně i pouze prostřednictvím svého mobilního telefonu taková inteligentní zařízení, jako je televizor, termostat, zámek či žárovka!

Zkuste si představit, že se bude ve vašem domě dejme tomu osvětlení ovládat nejen na dálku, ale i automaticky, pomocí jednoho jediného vypínače či s pomocí aplikace! Zkuste si představit, že si nastavíte osvětlení tak, jak vám to nejlépe vyhovuje, a tím pádem už se pak o toto nebudete vůbec muset starat, protože se toto bude chovat přesně podle zadání!

Zkuste si pak představit i to, že se vaše nemovitost sama postará o své vytápění stejně jako naopak o ochlazování či zastínění. Jak jenom musí být příjemné vrátit se domů, kde není ani horko, ani zima, a to bez ohledu na to, jaké počasí právě panuje venku! Jak jenom musí být příjemné, když se žaluzie zvednou právě v okamžiku probouzení, takže se nikdo ani nebudí do tmy, ani není rušen ze spánku protivným příliš brzy vycházejícím sluncem!

Zkuste si představit, jaké to jenom je, když máte audio a video management všech multimediálních zařízení doslova v každém koutě své domácnosti, tedy když máte všechny tyto zdroje na jednom místě, hezky centralizované. Obraz a zvuk si můžete nechat pustit do kterékoliv hudební zóny či videozóny, djak si jenom usmyslíte, a klidně i na více míst současně. A to navíc do reproduktorů, které ani nevidíte, jak důkladně jsou skryty.

Pomocí videohovoru přes aplikaci Intercom Anywhere je možné zavolat si domů a komunikovat tu třeba s potomstvem, které je i na dálku pod kontrolou. (Aplikace pro Android, Aplikace pro iOS)

A to není ještě ani zdaleka vše, co vám tato nabídka může všechno poskytnout. Tento systém spolupracuje i s dalšími systémy od jiných výrobců, které tak můžete ovládat na dálku (FIBARO, P5 FUTUREnow, AMINA, NEETS, EKINEX, a mnoho dalších).

A to bez nutnosti mít zde nepřeberně všemožných zařízení, která je třeba ovládat klidně i nemalým množstvím dálkových ovladačů či aplikací ve smartphonu, což je logicky náramně nepraktické. Protože hledejte zařízení, které zrovna chcete použít, zdržujte se tam, kde ho lze využívat a navrch ještě hledejte, který ovladač je od čeho, který použít a jak! Zmatek nad zmatek. Což zde u zmíněného prémiového systému odpadá, protože zde je vše ovládáno pouhopouhým jediným dálkovým ovladačem. Případně dotykovými panely, jež mohou být buď v každé místnosti a sloužící k potřebám, jež se tu využijí, nebo tu může být i jen jediný společný, centrální.

Taková domácnost je maximálně komfortní a pohodlná, nabízí zábavu i klidné spočinutí v místě, kde je vše pod kontrolou a v bezpečí. A proto je logické i to, že zde nesmí chybět ani zařízení zajišťující bezpečnost. Jsou zde kamery, videovrátný, i různé senzory či detektory, díky nimž majitel kdykoliv ví, co se v domácnosti děje, respektive dostane na dálku upozornění kdykoliv, když je tu něco nebo někdo v ohrožení