Inteligentní elektroinstalace P5 FUTUREnow

V našich domácnostech už to dávno nevypadá tak, jak tomu bylo v domácnostech našich předků. Pokrok kráčí vpřed mílovými kroky a dnes už tak můžeme mít klidně i domácnost nazývanou inteligentní. Domácnost si můžeme vybavit i lecčím, co by ještě vcelku nedávno mohlo vypadat jako naprostá utopie, jako něco nepředstavitelného.

A čím se taková inteligentní domácnost vyznačuje? Třeba tím, že v ní nechybí ani inteligentní elektroinstalace P5 FUTUREnow.

Jde o moduly chytré domácnosti, jež pomáhají především s ovládáním nejrůznějších druhů svítidel stejně jako žaluzií nebo závěsů. Nabízejí se tu vícekanálové přepínače, stmívače a moduly pro ovládání krokových motorků, jež jsou určené na DIN lištu s připojením na sběrnici a ethernet.

  • Automatické vypínání a zapínání spotřebičů.
  • Vyhřívání příjezdové cesty, zavlažování zahrady.
  • Zapínání a vypínání vytápění.
  • Vypnutí rozvody vody při poruše.
  • Kontrola spotřeby energií.
  • Ovládání krokových motorků.
  • Vícekanálové přepínače, stmívače, moduly.

Je možné automaticky vypínat a zapínat nejrůznější spotřebiče, lze tu efektivně kontrolovat spotřebu energie, senzory tu pak dokážou aktivovat klidně i naprosto automaticky i moduly jako ohřívání příjezdové cesty, kropení zahrady úměrně panujícímu počasí, zapínání topení a jeho opětovné vypínání, uzavření hlavního vodovodu v případě zjištění úniku vody, efektivní větrání a dočasné vypnutí termostatu v případě detekce oxidu uhličitého, nebo i současné vypnutí všech nepotřebných spotřebičů pouhým jediným příkazem.

Zařízení používají tzv. otevřený komunikační protokol, který umožňuje propojení s řídícími systémy od všech známých výrobců, což znamená více než flexibilní využití všech možností. Spolupracují se systémy (CONTROL4, FIBARO, NEETS, AMINA a monoho dalších).

A kdo by nechtěl mít třeba možnost ovládat svou domácnost i na dálku přes internet, že? (Aplikace pro Android)